Wydarzenia

Konferencje nurkowa BalticTech 21-22 listopad 2015

W dniach 21-22 listopada 2015 organizowana jest w Gdyni konferencja BalticTech. Zachęcamy do udziału ponieważ zapowiada się ciekawie.

Na konferencji, oprócz części sprzedażowo - marketingowej, przewidzianych jest sporo wystąpień i wykładów związanych z nurkowaniem. Z tego powodu zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych nurkowaniem.

Dla miłośników wraków oraz poszukiwaczy ciekawe mogą się okazać następujące punkty programu

  1. Phil Short przeprowadzi wykład o kilkuletnich badaniach poświęconych znaleziskom z czasów starożytnej Grecji, zlokalizowanych w pobliżu Antykithiry. Wykład okraszony ma być profesjonalnymi zdjęciami oraz filami podwodnymi. Ta część również może zaciekawić fanów obiegów zamkniętych gdyż eksploracje odbywały się przy intensywnym wykorzystaniu CCRów.
  2. Steve Jones opowie o wrakach zlokalizowanych w okolicach Wysp Brytyjskich oraz w okolicach Malty
  3. Becky Kagan Schott pochwali się materiałem fotograficznym z jezior - okazuje się, że nie tylko w morzu i ocenianie czekają zapierające dech w piersiach obiekty. Tutaj też należy się spodziewać materiałów foto na najwyższym poziomie.
  4. Na temat SM U 26 - niemieckiego okrętu podwodnego oraz rosyjskiego krążownika Pallada dowiemy się więcej z wykładu prowadzonego przez Jouni Polkko
  5. Miłośników wrakowych eksploracji powinien zainteresować również wykład Radosława Sieniawskiego, poruszający temat zagrożenia niewybuchami, na które natknąć się można w wielu wrakach z czasach II Wojny Światowej oraz ich okolicach.

Jeżeli masz czas - wpadnij!